تماشای جام جهانی جذاب تر از همیشه می شود

الاسودا_جام جهانی جذاب و تماشایی نزدیک است و بر همین اساس نیز فیفا قصد دارد در تمامی ۶۴ دیدار جام جهانی از تکنولوژی سیستم ویدئویی var استفاده کند.

اگر طرفدار بازی های جذاب جام جهانی باشید، قطعا تکنولوژی های روز جهان را در حوزه فوتبال و پخش جام جهانی دنبال می کنید. بنابراین جالب است بدانید که فیفا قصد دارد در تمامی ۶۴ دیدار جام جهانی از سیستم ویدئویی VAR استفاده کند.

طبق اعلام فدراسیون جهانی فوتبال ، این فدراسیون قصد دارد برای اولین بار در جام جهانی جذاب و تماشایی امسال از سیستم ویدئویی VAR استفاده کنند، تکنولوژی که استفاده نشدن از آن در لیگ قهرمانان اروپا به شدت مورد انتقاد هواداران تیم های ایتالیایی بود.

جالب است بدانید وظیفه پشتیبانی هر استادیوم جام جهانی به عهده مرکزی به نام IBC است که در مسکو واقع شده که از طریق کابل های فیبر نوری با ۱۲ استادیوم برگزار کننده جام جهانی ارتباط برقرار می کند. به طور کلی یک متخصص سیستم ویدئویی VAR در جام جهانی کار بسیار پیچیده ای را پیش رو خواهد داشت.این یک ایده جذاب است مگرنه ؟

بنابراین می توان انتظار داشت در تمامی ۶۴ دیدار جام جهانی از سیستم ویدئویی VAR استفاده خواهد شد. ضمن این که دستیار ویدئوی داور هر گونه تصمیم گیری را نمی پذیرد؛ او از داور در روند تصمیم گیری حمایت می کند و تصمیم نهایی تنها می تواند توسط داور برگزار شود.

بر اساس انتخاب کمیته داوران فیفا ، تا کنون ۱۳ داور را برای انجام پروژه VAR انتخاب شده اند. که معیار و اساس انتخاب آنها تجربه و سابقه بوده است، ضمن این که تعدادی از داوران انتخاب شده برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در دیدارهای حساس به عنوان مسئول سیستم ویدئویی انجام وظیفه خواهند کرد.

به نظر شما ورود این تکنولوژی می تواند نوید بخش روزهایی جذاب در جام جهانی پیش رو باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *