نکاتی مورد توجه در هنگام استفاده از هیتر برقی سونا خشک

در هنگام خرید هیتر برقی به برند تولیدی آن توجه کنید اگر که هیتر برقی خریداری شده شما از مارک معتبری نباشد ممکن است با خطرات جدی مواجه شوید. پس در هنگام خرید به علامت تاییدیه اداره استاندارد دقت کنید.
از نکات دیگری که در هنگام استفاده از هیتر برقی سونا خشک باید به آن توجه کنید این است که المنت های آن را حتما بازرسی کنید که ایراد و خرابی نداشته باشد.
در هنگام استفاده و خرید هیتر برقی سونا خشک به این نکته توجه کنید که هشداری برای کمبود اکسیژن داشته باشد و با کم شدن میزان اکسیژن موجود در هوا شما از این قضیه آگاه شوید. در صورتی که اکسیژن موجود در هوا کاهش پیدا کند و شما از آن آگاه نشوید خطراتی در پیش دارد از جمله در موارد بسیار شدید ممکن باعث خفگی و حتی مرگ شود.
از دیگر مواردی که در هنگام استفاده از هیتر برقی سونا خشک باید به آن توجه کنید این موضوع است که در هنگام عدم استفاده آن را خاموش کنید زیرا با داغی بیش از حد احتمال وقوع حادثه ای تلخ بسیار بالا می رود.
در هنگام روشن بودن هیتر برقی مواظب کوکان باشید که به آن نزدیک نشوند.
اگرمدتی است که از هیتر برقی سونا خشک استفاده نمی کنید و به تازگی قصد استفاده از آن را دارید در ابتدا آن را مورد بررسی قرار دهید که سیم آن پارگی و زدگی نداشته باشد زیرا ممکن است باعث برق گرفتگی شود.
از هیتر برقی سونا خشک به هیچ عنوان برای خشک کردن حوله های خود استفاده نکنید زیرا احتمال آتش سوزی را به شدت افزایش می دهد و بسیار خطر آفرین است.
در هنگام استفاده از هیتر برقی مواظب باشید که وسائل قابل اشتعال مثل حوله ها از آن دور باشد فاصله ای در حدود 1 متر استاندارد است. همچنین توجه کنید که آن را را در مکان های پر رفت و آمد و جایی که تردد زیاد است ( مثلا نزدیک درب ورودی سونای خشک) قرار ندهید زیرا بسیار خطرناک است.
از موارد دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که هیتر برقی به هیچ عنوان نباید بر روی محیط های مرطوبی قرار داد. از قرار دادن آن بر روی نیمکت های سونای خشک خودداری کنید زیرا خطرات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.
هیتر

نکاتی که باید در استفاده از سونای خشک مورد توجه قرار داد:

همانطور که در مطالب گفته شده توضیح دادیم استفاده از سونا با هیتر برقی فواید و خاصیت های زیادی برای بدن دارد اما استفاده از آن بدون معایب و خطر هم نیت در زیر به معایب استفاده از سونا اشاره می کنیم.
استفاده از سونای خشک برای کسانی که پوستی خشک دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود. سونای خشک باعث خشکی پوست می شود اگر شما پوستی چرب دارید با سونای خشک می توانید آن را بهبود ببخشید ولی اگر پوستی خشک دارد مواظب باشید سونای خشک خشکی پوست شما را دو چندان خواهد کرد.
استفاده از سونا خشک و سونا بخار می تواند احتمال ابتلا شدن به بیماری های پوستی ماننده زگیل کف پا را افزایش دهد. برای جلوگیری از این بیماری ها از دمپایی استفاده کنید البته لازم به ذکر است که استفاده از دمپایی های عمومی داخل استخر خود می تواند باعث ایجاد حساسیت های پوستی شود بهتر آن است که با خود دمپایی ببرید.
البته اگر قصد آن را دارید که در سونا خشک بنشینید و یا دراز بکشید به شما توصیه می شود که حوله تمیز با خود ببرید که خیالتان از هر جهت راحت باشد.
استفاده از سونا یه هیچ عنوان به خانم های باردار توصیه نمی شود. سونا می تواند دمای حرارت بدن انسان را بالا ببرد که چنین حالتی در خانم های باردار می تواند منجر به سقط جنین شود. در ماه های اولیه بارداری احتمال سقط جنین بسیار زیاد می باشد و در ماه های بعدی نیز استفاده از سونا می تواند منجر به زایمان زودرس شود.
متخصصین زنان احتمال عفونت های زنانه در محیط استخر و سونا بسیار کم می دانند اما اظهار دارند که برای اطمینان باز هم نکات بهداشتی را رعایت کنند.
قبل از استفاده از سونا پیشنهاد می شود که از جکوزی نیز استفاده کرد و این کار باعث می شود که فواید استفاده از سونا بیشتر شود. و همچنین بعد از استفاده از سونا حتما دوش بگیرید که هم دمای بدن را متعادل کند و هم اینکه ناراحتی پوستی برای شما ایجاد نشود. همین طور نوشیدن آب بعد از سونا هم سونای خشک و هم سونای بخار پیشنهاد می شود که آب از دست رفته از بدن را جبران کند و شما با کبود آب مواجه نشوید و مشکلی برای شما پیش نیاید

تفاوت سونا خشک و سونا بخار

سونای بخار به دلیل اینکه برای بالا بردن حرارت از بخار آب استفاده می کند درجه رطوبت بالایی دارد اما درجه حرارت آن نسبتا پایین است چیزی در حدود 50 درجه سانتی گراد به دلیل اینکه بخار نمی تواند درجه حرارت را بسیار بالا ببرد. اما درجه حرارت در سونای خشک تقریبا بالا است زیرا در بالا بردن حرارت آن از هیتر برقی استفاده می شود در این نوع سونا چیزی به اسم بخار و رطوبت وجود ندارد و هر آنچه هست فقط گرما است. درجه دما در سونای خشک بسیار بالا و چیزی در حدود 80 درجه سانتی گراد تا 130 درجه سانتی گراد است. اختلاف دمای سونای خشک و بخار زیاد است به دلیل وجود همین اختلاف دما است که متخصصین پیشنهاد میکنند در ابتدا از سونای خشک استفاده شود و بعد از آن از سونا ی تر استفاده کرد. اگر سونا به این ترتیب استفاده شود فواید استفاده از آن چندین برابر شده و همینطور اینکه ضرر های استفاده از آن بسیار کاهش پیدا می کند.
 
هیتر
 

نتیجه گیری:

با توجه به مطالب فوق می توان به فواید استفاده از هیتر برقی پی برد و اینکه شرایط استفاده از سونا خشک چیست و چه نکاتی را باید برای استفاده از سونا خشک در نظر گرفت.
همینطور نکات ایمنی در هنگام استفاده از آن را برشمردیم که با رعایت این نکات می توانید با آرامش بیشتری از این وسیله گرمایشی استفاده کنید.
امید است که مطالعه مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد.
مطالعه بخش اول مطلب هیتر سونا خشک 
در مقالات بعدی از مجموعه مقالات هیوا صنعت سعی می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری پیرامون سیستم‌های تهویه مطبوع و اجزای تشکیل دهنده آنها اعم از چیلر هوا خنک، مینی چیلر، داکت اسپلیت و پکیج پشت بامی در اختیار شما قرار بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *