چیلر هوایی سری APCY-S

 • کمپرسورهای Compact Screw
 • مبرد R134a
 • ظرفیت سرمایشی واقعی از ۳۰ تا ۲۱۳ تن تبرید
 • دارای استاندارد ISO و AHRI و OHSAS

 عملکرد چیلر تراکمی

چیلر به معنای آب سرد کن است که برای تهیه آب سرد در جهت سرمایش فضای موجود در ساختمان به کارمی رود. چیلر تراکمی مانند دیگر دستگاه های تهویه و تبرید دارای چهار قطعه اصلی کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور می باشد. در چیلرها نیز با استفاده از کمپرسور فشار مبرد را به اندازه دمای کندانس بالا برده و در شیر انبساط به طور ناگهانی فشار را پایین آورده و بنابراین دما نیز به صورت ناگهانی به مقدار زیادی افت می کند. با ورود مبرد به اواپراتور چیلر در آن جا با توجه به فشار اواپراتور و دمای اب مبرد به صورت بخار فوق گرم تبخیر شده و وارد اواپراتورمی گردد. چیلرهای تراکمی عموما در حالت کلی دارای سه مدار لوله کشی هستند. چیلرهای تراکمی به دو دسته هوا خنک و آب خنک تقسیم می شوند. چیلرهای تراکمی هواخنک، به چیلرهای اطلاق می شوند که کندانسور آن با هوای محیط خنک و تقطیر می شوند. چیلرهای  هوا خنک دارای کندانسور هوایی به همراه فن می باشند.

چیلر هوایی

چیلر هوایی

مزایا و معایب چیلر هوا خنک

از اجزای اصلی چیلر هوا خنک کندانسور آن می باشد. کندانسورهای هوا خنک شونده در چیلرهای تراکمی با دریافت هوا به وسیله فن در سراسر تمام سطح کویل کندانسور چیلر تراکمی را فرا می گیرد. ظرفیت کمپرسور در چیلر های تراکمی به دمای کندانس مبرد بستگی دارد. کندانسور در چیلرهای تراکمی هوا خنک  به اختلاف دمای میانگین آن بستگی دارد.

مزایای چیلر های هوا خنک

 1. عدم نیاز به برج خنک کننده
 2. پایداری محیطی بهتر و بدون هدر رفت آب
 3. هزینه تعمیر و نگهداری پایین
 4. کنترل آسان
 5. اجتناب از هزینه های آبی
 6. راندمان کاری بالا

چیلر هوایی سری APCY-S

چیلرهوایی سری APCY-S دارای انواع مختلفی هستند که می توان به مدل های:(مدل 5395)،(مدل 5380)،(مدل 5365)،(مدل 5070) و … اشاره کرد.

بخش های مکانیکی این مدل ها شامل:

 • اپراتورها مجهز به عایق ازنوع Flexible Closed Cell به ضخامت 1 اینچ (K Factor 0.28 Btu.in/ft².hr.°F)
 • شیر انبساط الکترونیکی جهت کنترل میزان مبرد ورودی اپراتور بصورت کاملا تدریجی
 • کمپرسور اسکرو از نوع نیمه بسته (Semi Hermetic Compact Screw) مارک Comer ایتالیا با درجه حفاظتی IP54 مناسب کار با گاز R134a وشرایط (380~400 V/3PH/50HZ)
 • فیلتر درایر جهت رطوبت زدایی مدار مبرد
 • کمپرسورها مجهز به سایت گلاس و شیر سرویس روغن ، شیر سرویس جهت مدار مکش و رانش و هیتر روغن کمپرسور از نوع Insertion type oil heater ، فیلتر ساکشن در مدار مکش و چک والو جهت مدار رانش می باشد.
 • شیر برقی (Solenoid valve) جهت کنترل جریان گاز مبرد
چیلر هوا خنک

چیلر هوایی

تجهیزات برقی شامل:

 • کلیدهای حفاظتی جهت قطع جریان برق کمپرسور و الکتروموتورهای کندانسور درصورت جریانهای اضافی بیش از حد مجاز یا اتصال کوتاه از مارکهای معتبر اروپای غربی (ABB ، اشنایدر ، زیمنس و …)
 • دستگاه چیلر بصورت یکپارچه بر روی شاسی از پروفیل مقاوم متناسب با وزن دستگاه و بدنه دستگاه ها از ورق گالوانیزه مرغوب مطابق با استانداردهای ASTMA653 , JIS-G3302 و رنگ پودری الکترواستاتیک مقاوم در برابر 1000 ساعت تست اسپری نمک دردمای 95°F و رطوبت نسبی 95% (استاندارد ASTMB117).
 • بازدهی بالای انرژی(EER) بر اساس استاندارد ASHREA 90-1.
 • کنتاکتورهای مدار قدرت و فرمان و رله های صنعتی از انواع مارکهای معتبر اروپای غربی (دانفوس , اشنایدر , زیمنس و …)
 • مطابق با استانداردهای بین المللی کیفی ساخت و محیط زیست : OHSAS 18001:2007, ISO 9001:2008, ISO 14000:2004
 • تحویل بصورت شارژ شده با گاز R134a بصورت کامل و آماده راه اندازی
 • کنترل فاز (Voltage Monitoring Module) جهت قطع جریان برق در شرایط نوسان یا دو فاز شدن

فاکتورهای راه اندازی چیلر تراکمی

 1. کنترل لوله ها
 2. وضعیت اتصالات در حین عملکرد چیلرها
 3. توجه به راندمان کار کمپرسور و کندانسور
 4. بررسی فشار و دما
 5. بررسی میزان آب ورودی و خروجی از چیلر
 6. هماهنگ کردن کار چیلر با منبع تغذیه
چیلر تراکمی

چیلر تراکمی

مکان های قابل استفاده از چیلر تراکمی هواخنک

از چیلر تراکمی هوا خنک می توان در واحدهای آپارتمانی به جهت امکان قرارگیری در پشت بام، واحدهای صنعتی مانند صنعت تولید موادغذایی، اماکن اداری و عمومی، کارخانه جات نساجی کارخانه جات فولادسازی و هم چنین در صنایع نفت وگاز وپتروشیمی و سالن های پرورش قارچ استفاده کرد. در هنگام خرید چیلر تراکمی هوا خنک حتما به جنس کمپرسورها و همچنین برند دستگاه توجه نمایید ، علاوه بر این مهم است که از طریق مشاوره با کارشناسان سیستم های تهویه مطبوع، مناسب ترین چیلر با توجه به نوع پروژه و ظرفیت کاربردی منحصر به آن را برگزینید تا از راندمان بالای کاری دستگاه بهره ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *