مینی چیلر

مینی چیلر از مهم ترین محصولات تهویه مطبوع است. این محصول نوع کوچک شده و کم ظرفیت چیلرها هستند و مانند آن ها براساس سیستم تبرید و با یک مایع مبرد کار می کنند. این نوع چیلر انعظاف پذیر هستند و دارای دو نوع آب خنک و هوا خنک هستند. قیمت مینی چیلر خانگی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. فروش این چیلر ها خانگی در مراکز پخش و فروش این دستگاه با توجه به نوع تقاضای مشتری از خرید کلی یا جزئی متفاوت است .

 

کاربرد مینی چیلرها

 1. منازل مسکونی و ویلاها
 2. واحدهای آموزشی
 3. واحدهای اداری
 4. سینما ها و بانک ها
 5. دستگاه های صنعتی کوچک
 6. آپارتمان ها

چیلر آپارتمانی که پر مصرف ترین مینی چیلر ها هستند، بسیار جمع و جور و کوچک اند و نیاز به موتور خانه ندارند و به راحتی در مکان مورد نیاز نصب می شود و همین امر باعث استفاده رایج در آپارتمان ها شده است.

 

مینی چیلر خانگی

تهویه مطبوع از نکات ضروری در هر خانه ای محسوب می شود، بدون تهویه مطبوع افرادی که در خانه قرار دارند، احساس خوب و راحتی ندارند. اگر به دنبال وسیله ای برای سرمایش خانه ی خود هستید، مینی چیلر را به شما پیشنهاد می کنیم. با ما همراه باشید تا با مینی چیلر و قیمت مینی چیلر خانگی آشنا شوید.

این  چیلر خانگی در مکان مختلفی همچون سرویس بهداشتی، آشپزخانه و مطبخ، فضای آسانسور و راه پله کاربرد دارد و مهندسان در ابتدای طرح نقشه، جایگاه این دستگاه معجزه گر را در ساختمان در نظر می گیرند.

 

مینی چیلرها درواقع دستگاه هایی هستند که با استفاده از سیستم تبرید باعث خنک شدن آب می شوند و این آب خنک برای استفاده در سایر وسایل گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود. مینی چیلرها همان طور که اسم آن ها پیداست، نوع کوچک شده و کم ظرفیتچیلرها هستند و برای ساختمان ها و ویلا ها مورد استفاده هستند. مینی چیلر های خانگی برای سرمایش و گرمایش ابعاد کوچک و محدود یک خانه استفاده می شوند . به همن دلیل نسبت به نوع صنعتی و تجاری آن قیمت کمتری دارند .همچین توان و ظرفیت سرمایی و گرمایی آنها هم محدود است . از این دستگاه ها نباید برای ابعاد بزرگ ساختمانی استفاده شود زیرا قدرت آنها کمتر است و به موتور دستگاه فشار آمده و سبب افزایش استهلاک قطعات و کاهش عمر مفید دستگاه می شود .

 

مینی چیلر

انواع مینی چیلر

 1. چیلرآب خنک
 2. چیلرهوا خنک

شرح انواع مینی چیلرها در نوع آب خنک به یک برج خنک کننده نیاز است و جای بیشتری را اشغال می کند ولی نوع هوا خنک از هوا استفاده می کند و دیگر نیازی به برج خنک کننده ندارد. نوع کمپرسورها در مینی چیلرهای خانگی از نوع اسکرال است و برق آن نیز از برق شهری قابل تامین است.

در نتیجه استفاده از نوع هوا خنک آن به دلیل کم شده سطح اشغال و نیاز نداشتن به برج خنک کننده، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ویژگی ها

مینی چیلرها دارای ظرفیت کم تر از ۲۰ تن تبرید هستند. مینی چیلرها از نوع چیلرهای تراکمی هستند. در مینی چیلرهای تراکمی مبرد توسط کمپرسور فشرده می شود و در نتیجه این گاز متراکم شده و به کندانسور منتقل می شود و به شکل یک مایع در می آید، سپس این مایع وارد اواپراتور شده و باعث تبخیر شدن مایع می شود.

تمام ویژهای برجسته این دستگاه باعث شده که مصرف آن از کارخانه ها گرفته تا منازل روز به روز رو به افزایش باشد و جز لاینفک لوازم زندگی شود.

 

تست های مینی چیلر

اگر دستگاه مینی چیلر خانگی سرمای کافی را تولید نمی کند یا میزان سرمای تولیدی آن بیشتر از حد مجاز است، باید گاز مینی چیلر بررسی شود یا ممکن است مشکل از ترموستات دستگاه باشد . ترموستات ممکن است در جایگاه خود قرار نگرفته باشد یا دچار مشکل شده باشد.

برای تست کردن مینی چیلر ها سعی کنید از افراد با تجربه کمک بخواهید تا از هزینه های احتمالی تعمیر و یا تعویض دستگاه بکاهید. می توانید برای تست این دستگاه با سایت ما در تماس باشید تا با مجرب ترین افراد، تست انجام گیرد.

 

مزایای مینی چیلر خانگی

 • عدم اشغال فضا
 • انعطاف پذیری بالا
 • اتصال به چندین کویل و خنک کردن چندین محل مجزا
 • تنظیم دمای هر نقطه بصورت جداگانه
 • عدم نیاز به موتورخانه و کانال کشی
 • راندمان کاری بالا
 • طراحی و تولید در ظرفیت های متعدد

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *